Wyróżnienie dla Wąbrzeskiego Centrum.

Wąbrzeskie Centrum Profilaktyki i Integracji Społecznej uczestniczyło w ogólnopolskim przedsięwzięciu profilaktycznym „Narkotyki? To mnie nie kręci!- dopalacze” oraz w Kampanii Przeciw Pijanym Kierowcom. W 2015 roku rozpoczęliśmy współpracę z Wąbrzeskimi Szkołami Nauki Jazdy, które trwają do dnia dzisiejszego. W szkole nauki jazdy „Collage” przeprowadziliśmy zajęcia profilaktyczne. Kampania miała za zadanie przestrzec młodych ludzi, przyszłych kierowców, by nie wsiadali za kierownicę pod wpływem  alkoholu oraz nie podróżowali z nietrzeźwym kierowcą. Pouczyć kierowców o karach grożących za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto w siedzibie Centrum odbywały się zajęcia warsztatowe dotyczące substancji psychoaktywnych m. in. alkoholu,  narkotyków, dopalaczy, w których udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz młodzież z Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Wąbrzeskiego Centrum.

Podsumowaniem wyżej wymienionych kampanii był ogłoszony w kwietniu konkurs na wykonanie plakatu profilaktycznego pt. ” DOPALACZOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!”. Konkurs był skierowany do uczniów IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych a jego celem było uświadomienie dzieciom negatywnych aspektów wynikających z zażywania dopalaczy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem gdyż łącznie spłynęło 26 prac ze Szkoły Podstawowe nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie. Wszystkie były bardzo ciekawe i wykonane rożnymi technikami. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 6 czerwca. Spośród wszystkich prac Jury wyłoniło pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżniło dziesięć prac.

I miejsce: Bachir Nasser
II miejsce: Kamila Prusakowska
III miejsce: Oliwia Gołębiewska
Wyróżnienia:
Paulina Mrozińska
Paulina Sołdecka
Klaudia Sturmann
Adrian Jakóbek
Julia Kozubowska
Prakseda Przybylska
Oliwia Tryczak
Michał Sokołowski
Marcelina Sul
Krystian Stankowski

Za uczestnictwo oraz zaangażowanie w wyżej wymienionych kampaniach Wąbrzeskie Centrum zostało nagrodzone specjalnymi certyfikatami.

certyfikat1 certyfikat2